Do pokoju dziecięcego z motywami bajkowymi

Dekorowanie pokoju dziecięcego może być wspaniałą zabawą, wymagającą jednak dopracowania detali i  przekonania, że wybrany styl jest do danego wnętrza jak najbardziej odpowiedni. Po pierwsze ważny jest kształt okien i materiał z jakiego zostały wykonane.

Wybór koloru firanki to nie wszystko. Ważny jest także odpowiedni dobór tkaniny oraz właściwego wykrojenia i uszycia, ale ważny jest także wybór upięcia i ułożenia,  Od tych wszystkich czynności wspólnie i dobrze przemyślanych zależy wystrój całego pokoju.

W pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzają się zasłony lekkie i zwiewne. Popularne są również nadruki z motywami z bajkowymi. Dla dziewczynek to księżniczki i inne słodkie obrazki, dla chłopców proponowane są nadruki z samochodami lub postaciami zwierząt, piłkarzy. Ładnie prezentują sie również firany typu spaghetti. Przy zakupie firan do pokoju starszego dziecka warto wziąść po uwagą również jego opinię.

Do pokoju dziecięcego pasują zasłony bawełniane, które dają się łatwo prać i można je często zmieniać. Najbardziej odpowiednie są zasłony kraciaste, w paski, w geometryczne lub roślinne wzory, utrzymane w ciepłej tonacji.

Warto zapoznać sie również z propozycjami firan do kuchni.