Firanki na okno balkonowe w salonie

Salon to miejsce reprezentacyjne powinien zwracac uwagę wystrojem wnętrza  i odpowiednio dobraną kolorystyką mebli i firan. Okna są bardzo ważne,najlepsze są duże i jasne pomieszczenia. Do nich też najłtwiej dobrać firany i zasłony.

Firanki to nie tylko uszyta za pomocą taśmy  marszczącej tkanina, którą wieszamy na karniszu. Nie należy zapominać ża firanki to przede wszystkim dekoracje naszego okna.

Wpływ właściwie dobranej dekoracji okiennej na wygląd całego pomieszczenia jest bardzo istotny. Bardzo duże znaczenie ma jest także odpowiedni dobór tkaniny oraz właściwe wykrojenie i uszycie.

Zasłony i wszelkie dekoracje z grubszych tkanin w roli głównej najlepiej nadają się do salonów lub większych pomieszczeń ponieważ optycznie zmniejszą je – jakby zapełnią, dlatego jeśli nasz pokój jest niewielkich rozmiarów zastanówmy się nad użyciem rolet lub plis, które równie dobrze przysłonią nasze okno.

Jeśli  dekoracja okienna ma być lekka i zwiewna, ma przepuszczać maksymalną ilość światła do domu – wtedy do wyboru mamy szeroki wachlarz tkanin firankowych, od woalów przez organzę, organtynę, po tkaniny tiulowe, najlepiej w kolorze białym lub w delikatnych pastelowych barwach.

Firany spełniają funkcję estetyczną i dekoracyjną w naszych domach i bardzo się do tego nadają. Mając ładną, zwiewną i delikatną firankę możemy uzyskać ciekawy efekt. Efekt ten możemy zmieniać, modyfikować poprzez zmianę firanki. Nawet zwykły, prosty kawałek tkaniny możemy zmienić w piękną firanę odpowiednio go upinając.

Z szerokiego wachlarza ofert dekoracji okiennych mozemy wybrać rolety wykonane z tkaniny poprzez przezroczyste  firanki, draperie, do ciężkich, eleganckich zasłon i wymyślnych zdobień szczytu okna, jak lambrekiny czy gzymsy.

W pokoju dziennym  ważne jest, by światło wypełniało całe pomieszczenie. Podobnie w przypadku, kiedy za oknem rozpościera się piękny widok. W takim przypadku wystarczy nadać oknu tylko delikatną oprawę, która jedynie podkreśli krajobraz widziany za oknem.

Rozważmy więc dobrze wybór stylu, tkaniny i akcesoriów do naszego okna. Pomoże to nam stworzyć efektowną dekorację, odpowiadającą naszym wymaganiom i odzwierciedlającą nasz osobisty gust.

Sposób zawieszenia firan, ich długość i kolor zależą od formy i wielkości okna. Również od wielkości pokoju, jego wysokości i natężenia światła słonecznego. Oczywiście, do ciemniejszych pomieszczeń trzeba dobierać firany z rzadszej tkaniny.